#2017-02-23 22:51:27 

freeman35

Użytkownik

Posty: 118

Skąd: Olsztyn

Wiek: 35

Na 99% jestem pewny, że tylna belka w mojej cytrynce postanowiła się ze mną pożegnać i teraz pojawił się dylemat, nie wiem kompletnie co zrobić. Widziałem na okolicznych szrocie 3 sztuki od tego auta, ponoć sprawne. Z drugiej strony niektórzy mówią o regeneracji tego co już ma się w aucie. Co myślicie, jak będzie lepiej?
#2017-02-24 00:00:34 

jacekwielgus

Użytkownik

Posty: 78

Skąd: Piła

Wiek: 22

Jeśli używka to tylko z pewnego źródła, na przykład od znajomka kupujesz gdzie widziałeś jak to auto siedzi, ale takie sytuacje się nie zdarzają raczej…nie kupuj używane, wydasz sporo, do tego koszt przełożenia belek i za 2 miesiące możesz tutaj wrócić z tym samym problemem, taka prawda.
#2017-02-24 00:53:22 

freeman35

Użytkownik

Posty: 118

Skąd: Olsztyn

Wiek: 35

A na czym polega w ogóle ta regeneracja?
#2017-02-24 02:30:50 

jacekwielgus

Użytkownik

Posty: 78

Skąd: Piła

Wiek: 22

W przypadku dobrej firmy jest to wymiana przede wszystkim wszelkich podzespołów ruchomych tego elementu, niezależnie od ich stanu. W zależności od rodzaju mogą to być 2 lub 4 drążki skrętne, do tego łożyska igiełkowe i chociażby wszystkie tuleje. Powinna być też sprawdzona cała belka czy nie jest nadmiernie skorodowana i nie ma pęknieć, a i ostatecznie całość należy oczyścić i zabezpiecyzć przed rdzą. Tak to wygląda w profesjonalnym warsztacie i właśnie tak robi to firma Serwis Aut Francuskich, w Warszawie też mają swój warsztat.
#2017-02-24 03:15:59 

Tomasz_Olech

Użytkownik

Posty: 79

Skąd: Polska

Wiek: 25

Podpisuję się wszystkim kończynami pod tym co wyżej napisał Kolega ;) Zajrzyj sobie na tę stronkę http://serwisautfrancuskich.pl/regeneracja-tylnej-belki-warszawa/ to dowiesz się szczegółów związanych z taką usługą. Ogólnie rzecz biorąc ważne jest to, że jak tam oddasz w Warszawie belkę do regeneracji od Citroena Berlingo to warsztat posiada doświadczenie i profesjonalne narzędzia. Naprawy realizowane sa zgodnie ze specyfikacją producenta, a więc na pewno będzie to dobrze zrobione.

#2017-02-24 05:59:43 

freeman35

Użytkownik

Posty: 118

Skąd: Olsztyn

Wiek: 35

No dobra, a jaka mam gwarancję na to, że zregenerowana część za chwilę się nie rozpadnie? Tak czy inaczej wciąż władują mi do auta część używaną, a na szrocie jednak o wiele taniej…
#2017-02-24 07:53:34 

Tomasz_Olech

Użytkownik

Posty: 79

Skąd: Polska

Wiek: 25

Ano taką, że na szrocie nie dostajesz gwarancji na używkę, co najwyżej rozruchową, a potem możesz się bujać za przeproszeniem. Tam masz gwarancję na 3 lata i to bez limitu kilometrów.
#2017-02-24 09:14:52 

freeman35

Użytkownik

Posty: 118

Skąd: Olsztyn

Wiek: 35

No to teraz mnie przekonałeś ;) Serdecznie dzięki za informacje.
DODAJ ODPOWIEDŹ