#2016-12-08 04:16:17 

Brix

Użytkownik

Mam pytanie dotyczące ceny ocieplenia. Ekipa, którą miałem nagraną zarzuciła bardzo wysoką stawkę i mam dylemat, czy się zgodzić. Niby materiały sąlepsze jakościowo, no i dochodzi do tego fakt, że oprócz ocieplania ścian, mam zamiar też pokryć poddasze. Czy warto przepłacać? Czy po prostu zmienić ekipę?
#2016-12-08 05:45:02 

Gardener

Użytkownik

Na czym ci zależy? Jeśli na cenie, to musisz wszystko odpowiednio przekalkulować. Wybór tańszej metody pozwoli na zaoszczędzeniu sporej sumki. Co do poddasza to jak zawsze polecam użycie wełny mineralnej. Ściany nie muszą być nią ocieplone, chociaż osobiście uważam, że ta metoda daje lepszy efekt. Może spróbuj zaoszczędzić na robociźnie?
#2016-12-08 08:24:14 

Wulkan

Użytkownik

Tylko nie to! Oszczędzanie na wykonawcy zawsze źle się kończy. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowanie innej techniki niż te najczęściej stosowane. Jeśli masz na zbyciu trochę więcej pieniędzy, możesz zastosować metodę suchą. Ma ona więcej zalet niż wad, chociaż największą jej wadą jest cena. Wracając do twojego pytania – tak, droższe ocieplenie jest lepsze. Przy metodzie mokrej musisz liczyć się z tym, że błędy podczas wykonania ujawniają się dopiero po czasie, często już po gwarancji. Poza tym montaż może się odbywać tylko gdy pogoda dopisuje, natomiast na sucho możesz ocieplac nawet zimą. Co do ceny – przy takiej dużej inwestycji na pewno znajdziesz firmę, która da jakiś rabat, lub po prostu dogadasz się co do ceny. Mój znajomy korzystał kiedyś zusług firmy ebcs. Zajrzyj tutaj: https://ebcs.com.pl/termoizolacja/cennik/, napisali, że wspólnie ustalacie cenę i to prawda.
#2016-12-08 10:01:35 

Maciejka

Użytkownik

A ja uważam, że nie musisz wydawać tyle kasy. Dwa lata temu ocieplałam dom styropianem, bo zależało mi na tym, żeby było jak najtaniej. Dlatego nie zatrudniałam nikogo, tylko razem z tatą budowlańcem i bratem opanowaliśmy temat. Do dzisiaj nic się nie psuje, nie widać łączeń, wszystko jest pierwsza klasa! Jeśli ocieplenie jest wykonanie solidnie, to tańsza metoda też jest w porządku.
#2016-12-08 10:50:30 

Brix

Użytkownik

ja chyba mimo wszystko wolę wziać sprawdzoną ekipę ;) dzięki za namiary!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015