#2016-08-16 08:28:09 

Pmpejka

Użytkownik

Mam stare okna drewniane, które ogolnie są nieszczelne, ale na razie na ich wymiane, bo zwyczajnie mnie nie stać, a jakoś musze zabezpieczyc się przed zimnem. Jakie uszczelki doradzacie?
#2016-08-16 08:48:08 

Brix

Użytkownik

Najtańsze są oczywiście uszczelki piankowe, ale szczerze odradzam ich zakup. Są nietrwałe i bardzo słabo izolują, no i raczej w ogóle nie radzą sobie z wypełnieniem większych szczelin. Gumowe lub sylikonowe uszczelki do okien drewnianych są zdecydowanie lepsze. Bardziej trwałe i lepiej kryjące duże szczeliny. Jak w oknach są duże szpary to najlepsze będą właśnie te uszczelki sylikonowe, bo one najlepiej dopasowują się do różnych rozmiarów szczelin, są po prostu najbardziej elastyczne.
#2016-08-16 09:24:42 

Lasandra

Użytkownik

Jako uszczelki do okien albo uszczelki do drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych najlepiej sprawdzają się uszczelki gumowe, przynajmniej takie są moje doświadczenia. Takie uszczelki dobrze dolegają do krawedzi futryny i faktycznie, w jakimś tam stopniu zwiększają szczelnosć okna lub drzwi. Tylko pamiętaj, że to i tak jest rozwiązanie raczej tymczasowe. Jak jest duża nieszczelność, to żadna uszczelka nie pomoże i predzej czy później będziesz musiała wymieniac takie okno lub drzwi na nowe.
#2016-08-16 10:01:32 

Pmpejka

Użytkownik

Tak wiem, ale potrzebuję czegos właśnie na teraz, na chwile. A co sądzicie o czyms takim jak uszczelki samoprzylepne?
#2016-08-16 12:30:29 

Brix

Użytkownik

Obecnie chyba każda uszczelka do okien czy do drzwi to uszczelka samoprzylepna, także to właściwie wszystkie produkty, o których wcześniej tu pisaliśmy. Zasadniczo chodzi o to, że z jednej strony uszczelki jest klej zasłonięty taśmą. Jak zdejmiesz tę taśmę, to uszczelkę możesz przykleić do krawędzi drzwi lub okna.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015