#2016-05-13 00:08:51 

motorhead

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Wałcz

Wiek: 31

Zamierzamy z kilkoma chłopakami zawiązac spółkę cywilną. Jesteśmy przedsiębiorczymi studentami, znającymi się na potrzebach młodych ludzi i chcemy prowadzić punkt ksero. Teraz pytanie do was, jak się za to zabrać tanim kosztem?
#2016-05-13 02:07:01 

miodek

Użytkownik

Posty: 92

Skąd: Katowice

Wiek: 19

Haha, co innego mogło wpaśc studentom do głowy jak nie punkt ksero. Swoją drogą w dorej miejscówie to niezły biznes. A w jakim miescie będziecie działać to może was wesprę kiedyś :D
#2016-05-13 03:22:11 

motorhead

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Wałcz

Wiek: 31

Kumpel ma nieduzy lokal przy ul. Chorzowskiej w Katowicach, także zapraszamy serdecznie już niedługo otwarcie jak wszystko dobrze pójdzie. Ceny też będziemy mieli baaardzo konkurencyjne, więc tym bardziej zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych studenciaów.
#2016-05-13 04:20:06 

miodek

Użytkownik

Posty: 92

Skąd: Katowice

Wiek: 19

Ehhh, ja nie z Katowic, ale trzymie za was kciuki.
#2016-05-13 05:34:40 

Rumba

Użytkownik

Posty: 84

Skąd: Radom

Wiek: 34

Przepisy mówią tylko że umowa spółki powinna być zawiązana w formie pisemnej. Ale nie wiem, bo w kodeksie handlowym nic nie ma na ten temat.
#2016-05-13 07:35:40 

Bethany

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Ińsko

Wiek: 24

Hej, koleżanko wyżej proszę cię nie doradzaj skoro nie wiesz nawet gdzie szukać spółki cywilnej w przepisach. Ale dobrze, żeby zawiązać spółkę każdy z was musi mieć wpis do ceidg, co się wiąże z tym, że każdy będzie opłacał za siebie składki ZUS. Sama umowa powinna być z kolei spisana na piśmie, bez szczególnej formy, no chyba że ktoś wnosi nieruchomość jako wkład do spółki.
#2016-05-13 07:48:40 

motorhead

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Wałcz

Wiek: 31

Właśnie jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów i jeden z kolegów jak pisałem wyżej chciałby wnieść jako wkład użytkowanie lokalu, a nie wkład. To co wtedy?
#2016-05-13 08:07:09 

Bethany

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Ińsko

Wiek: 24

Hmm... Więc gdyby kolega chciał wnieść własność nieruchomości to umowa spółki powinna być sporządzona w formie aktu notarialnego, ale jeśli ma być to prawo uzytkowania... Chyba najlepiej zrobicie jeśli pójdziecie z tym tematem do jakiegoś notariusza.
#2016-05-13 10:41:28 

motorhead

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Wałcz

Wiek: 31

Obojętnie do jakiego? Bo umowy to chyba spisuje adwokat czy radca?
#2016-05-13 10:52:56 

Bethany

Użytkownik

Posty: 61

Skąd: Ińsko

Wiek: 24

Nie no tutaj ani adwokat ani radca wam nie pomoże bo oni nie moga sporządzać dokumentów w formie aktów notarialnych. Tak więc każdy notariusz w Katowicach wam pomoże. Wiem że na Chorzowskiej blisko waszego lokalu przyjmuje Pani notariusz Zuzanna Wojtaszek - Bałazińska, bo kiedyś korzystałam z jej usług.
DODAJ ODPOWIEDŹ