#2016-04-22 00:35:45 

motorhead

Użytkownik

Cześć, zastanawiam się nad zakupem metalowego płotu z segmentów i dosyć dużo czytam o tym w internecie. Z tego co widze część osób stosuje podmurówki gotowe, albo wylewa fundament we własnym zakresie, a część montuje ogrodzenie bez tego i również bardzo sobie chwali wytrzymałość. Od czego to się ma i czy warto zawracac sobie głowę tym fundamentem?
#2016-04-22 02:00:01 

miodek

Użytkownik

Zależy co będziesz grodził i jaki jest grunt. Jeśli jest dosyć wilgotno i nic wokół, jak chociażby chodnik, czy droga nie usztywnia podłoża to lepiej kupić gotowe podmurówki albo pobawić się w wylewkę. W sytuacji kiedy ktoś grodzi coś w mieście, np jakiś plac, albo parking to moze okazac sie ze fundament jest niepotrzebny bo grunt pozwala na stabilne ustawienie segemtnów. To wszystko :)
#2016-04-22 04:11:32 

Rumba

Użytkownik

hej! Wiecie może gdzie kupię podmurówki betonowe Warszawa co prawda ma wiele różnych sklepów i hal gdzie mogę to nabyć ale słyszałam o bardzo niedrogiej firmie, która ma solidne wyroby i ludzie zamawiają u nich nawet z innych województw. Wiecie może o czym mówię?
#2016-04-22 04:53:52 

miodek

Użytkownik

Jeśli chodzi o Warszawę to pewnie o nich: ogrodzenia-brygada99.pl. Sam poleciłbym tę firmę jeśli ktoś by pytał bo ceny mają bardzo konkurencyjne a ocynk i jakość segementów na najwyższym poziomie.
#2016-04-22 06:50:31 

Magnum

Użytkownik

Miałem właśnie zapytać, ale już wszystko jasne, dzięki. Poza tym fajnie że wyjaśniłeś z tym podmurowaniem, kiedy, co i jak bo też się nad tym zastanawiałem. Jednym słowiem wszystko zależy od gruntu, ale musze tez od siebie dodać że panele są bardzo lekkie i nawet jeśli bez fundamentów postawisz je na grząskim gruncie to będą stać równo bez falowania. Potwierdzone doświadczalnie ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015