#2015-12-10 03:20:53 

jacekwielgus

Użytkownik

Wraz z nowym rokiem chciałbym przeprowadzić generalny remont łazienki w domu jednorodzinnym. Właściwie to nie ma być remont, a wykonanie całej łazienki od nowa. Dom ma już kilkadziesiąt lat i jest w opłakanym stanie. Otrzymałem go w spadku od dziadków, a dla nich wszelkie pozostałości z dawnych czasów to była rzecz święta. Teraz już czas na nowoczesność i zmianę tej archeologii na nowe rozwiązania. Szukam optymalnych rozwiązań i mam nadzieję, że dzięki wspólnej wymianie zdań uda się poznać jakieś ciekawostki w tym zakresie. Dodam, że łazienka ma mieć docelowo około 16 metrów kwadratowych.
#2015-12-10 06:01:00 

miodek

Użytkownik

16 metrów to wbrew pozorom nie jest wcale tak dużo. Wejdzie Ci wanna, prysznic i może coś jeszcze. Co do instalacji hydraulicznych to warto zainwestować w dobre i trwałe rury. Ich koszt jest nieco wyższy, ale masz spokój na wiele lat. Być może jak będziesz przekazywał w spadku dom swoim wnukom, tak jak to zrobili Twoi dziadkowie, to oni nie powiedzą, że trzeba wymienić tą archeologię.
#2015-12-10 07:14:39 

zawieszona_w_ciszy

Użytkownik

Najtrwalsze są obecnie rury wykonane z miedzi. Trochę kosztują, ale hydraulicy mówią, że lepszych obecnie nie ma. Ostatnio miałam okazję kupować w Poznaniu rurki miedziane i za kilkanaście metrów rury zapłaciłam niecałe 200 zł.
#2015-12-10 07:44:48 

Magnum

Użytkownik

Cena zależy od średnicy rury. Wiadomo, że im większa tym cały zakup będzie droższy. Ja chciałem Ci zwrócić uwagę na jedną z nowości, jaka pojawiła się na rynku, a o której sam dowiedziałem się niedawno. Jeśli chcesz wymieniać w łazience grzejnik, to wcale nie musi ucierpieć na tym cały dom. Jest bowiem metoda, dzięki której możesz to zrobić tylko w jednym miejscu, bez spuszczania wody z całego systemu grzewczego. Są firmy, które zamrażają grzejniki, dzięki czemu nawet zimą możesz bez problemu dokonać ich wymiany.
#2015-12-10 09:43:41 

Rumba

Użytkownik

Czeka Cię sporo pracy przy tym remoncie, życzę powodzenia, bo wiem ile jeszcze przed Tobą.
#2015-12-10 10:12:23 

Brix

Użytkownik

Według mnie najważniejsza i najbardziej czasochłonna jest wymiana gazu Poznań ma wielu specjalistów w tej dziedzinie.
#2015-12-10 12:37:26 

obłoczek

Użytkownik

Specjalistów jest wielu, ale ciężko ich złapać. Niektórzy są obłożeni robotą na rok z góry. Ale napisz na mojego prywatnego maila, to polecę Ci kogoś fajnego.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015